BİYOGRAFİ

 
Genel Bilgi

1986 İstanbul doğumlu olan Ali Önder, küçük yaşlardan bu yana şiir yazıyor, çizgi roman koleksiyonuna sahip ve bilim kurgu ile ilgileniyor. Kendisi Bilgi Üniversitesi'nde Bülent Somay'dan bilimkurgu ve fantastik dünya temalı 'Başka Bir Varoluş Mümkün' eğitimini ve eğitim sertifikasına sahip. Aynı zamanda amatör olarak senaryolar yazıyor. Eğitim alanı olan ve hobileri arasında yer alan Felsefe disiplini ile ilgili de popüler olan bir bloga sahip, blogunda düzenli olarak felsefe-bilim ile ilgili yazılar paylaşıyor. Yeni fikirler, projeler geliştirmeyi; doğayı, hayvanları seviyor. Yenilenebilirlik ve sürdürülebilirliğe önem veriyor, vegan besleniyor.

Yetenekler

STRATEJİ

METİN YAZARLIĞI

ADOBE PHOTOSHOP

ADOBE PREMIER

ADOBE AFTER EFFECTS

 

İş
Deneyimleri

 

Komünite Dijital Reklam Ajansı

​2017 - Günümüz

 

Kurucusu olduğu Komünite Dijital bünyesinde sosyal medya koordinatör olarak görev alıyor. Ajans, markalarına yaratıcı dijital çözümler sunuyor. 

 

 

Urban Minds Vintage

​2018 - Günümüz

 

Meraklılarına, vintage dekorasyon malzemeleri sunan firmanın kurucu ortağı.

 

 

Red&Grey Media

​2015 - 2017

 

​Dijital medya ajansı Red&Grey'de sosyal medya ekip direktörlüğü yaptı. Ajans bünyesinde Marketing Türkiye SocialBrands ödüllerinde ekibiyle birlikte üç ödül kazandı.

Sosyal Bilgiler Sosyal Medya Ajansı

​2012 - 2015

 

İlk girişimi olan Sosyal Bilgiler sosyal medya ajansında ekip direktörü ve yönetici olarak görev aldı. Bu ajans bünyesinde global birçok markaya sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunuldu.

iDergi

​2012 - 2014

Yazar ve editör olarak görev yaptığı iDergi'de dijital dünya ile ilgili yazılar yazdı, iDergi Dijital'in iletişim stratejisine destek sağladı. 

BrandTalks

​2011 - 2012

 

Yazar olarak görev aldığı oluşumda, markaların sosyal medya projelerini yorumladı.

Adinteractive

​2011 - 2012

 

Reklam sektörüne ilk adım attığı ajans. Ajans bünyesinde metin yazarı ve stratejist olarak görev aldı. Altın Örümcek alan 'Bir Usta Bin Usta' proje ekibinde yer aldı.

Dil Bilgisi

TÜRKÇE

İNGİLİZCE

Eğitim
İstanbul Kültür Üniversitesi

​2011 - 2013

 

İletişim Fakültesi, İletişim Sanatları alanında burslu olarak yüksek lisans yaptı. 

İstanbul Üniversitesi

​2010 - 2011

 

Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünde oryantasyon programı kapsamında hızlandırılmış yüksek lisans - öğretmenlik eğitimi aldı.

İstanbul Üniversitesi

​2006 - 2010

 

Lisans eğitiminde Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünü iyi bir dereceyle 4 yılda tamamladı.